Hotel Taşkın

Hotel Taşkın Adres: Sultan Murat Yaylası – Çaykara / TRABZON
Tel : +90 (462)6481106

Hotel Taşkın, Trabzon’un Çaykara ilçesinde 2100 m rakımdaki Sultan Murat yaylasında kurulmuştur.

hotel taşkın
Otel Taşkın

Otelde 100 yatak kapasiteli 50 standart oda ve 4 suit oda bulunmaktadır. Odalar kalorifer ısıtmalı olup odalarda banyo, WC ve telefon bulunmaktadır. 150 kişilik restoranda birbirinden leziz yöresel yemekleri tadabilir, Yoğurt Bar’da istirahat edebilirsiniz. Otelin arka bahçesindeki kamelyada da yemek servisi verilmektedir.
Otel doğal şartlar nedeniyle her yılın Haziran-Ekim ayları arasında hizmet vermektedir.

 

Sultan Murat yaylası 5 köyün ortaklaşa kurduğu merkezi bir yayladır. Adını Osmanlı padişahlarından 4. Murat’tan almıştır. Sultan 4. Murat’ın İran’a sefer yapmak üzere ordusuyla bu yöreden geçtiği ve cuma namazını burada kıldığı bilinmekte olup, namaz kıldığı yer muhafaza edilmektedir.

Şehitler Tepesi

Sultan Murat yaylasına 1,5 kilometre mesafede bulunan Şehitler Tepesinde bir şehitlik bulunmaktadır. Şehitlikte 1916 yılında, Rus işgal kuvvetleriyle yapılan muharebe neticesinde şehit düşmüş olan 1 subay, 1 astsubay ve 70 erin mezarları bulunmaktadır. Aziz şehitlerimizi anmak maksadıyla her yıl 23 Haziran’da şehitleri anma töreni yapılmaktadır.

Hotel Taşkın” için bir yorum

  1. iki kişilik cips sipaeişi verdik. Iki porsiyorn bir porsiyon gibi geldi ve iki iki 330 ml fanta ile beraber 60 tl. Biraz ucuk fiyatlari

Bir yorum yazın...