Hıdırnebi Yaylakent

Hıdırnebi Yaylakent
Hıdırnebi Yaylakent

Adres: Hıdırnebi Yaylakent Hıdırnebi Yaylası / AKÇAABAT – TRABZON
Tel: +90 (462)3232323

Hıdırnebi Yaylakent ;  muhteşem bir doğa manzarasına sahip olan bir yamaçta, büyük yemyeşil bir bahçenin içinde yer almaktadır. Eğer unuttuğunuz yeşilin binbir tonunu hatırlamak istiyorsanız Trabzon hava alanına 40 km, Akçaabat a 25 Km mesafedeki Hıdırnebi Yaylasına gidebilirsiniz.
Ayrıca 300 kişilik toplantı ve seminer salonu ilede iş adamlarımız ve çalışanlarına da farklı alternatifler sunmaktadır.Trabzon Akçaabat ilçesinde yer alan bol oksijen ve göz kamaştıran yeşili ileHıdırnebi yaylası.  Yayla turizmi çerçevesinde yapılan HIDIRNEBİ YAYLA KENT’ te yaylaya ayrı bir güzellik katmaktadır. Yayla Kent tamamıyla mimariye uygun olarak ahşap bungalov evler tarzında yapılmıştır.

Hıdırnebi şenliklerinin düzenlendiği Hıdırnebi tepesi doğal manzara seyir terası konumundadır. Orman içinde kurt, tilki, çakal vb. yabani hayvanları izlenebilir, foto safari yapılabilir. Yörede yaşayan köylüler, püsküllü çanta, alaca çorap, örme sepet, yayık, kaşık vb. ağaç mutfak eşyaları satmaktadır.  Yol üzerinde Acısu köyünde maden suyu kaynağı ve pansiyon bulunmaktadır.

Hıdırnebi Yaylası  ULAŞIM :
Akçaabat merkezinden yarım saat, Trabzon’dan 45 dakikalık bir yolculuktan sonra ulaşılan Hıdırnebi yaylası 1600 rakımında doğal güzelliği ve turistik tesisleri ile aranan ve tercih edilen bir tatil beldesidir. Akçaabat Düzköy yolu güzergahında bulunan TRT verici istasyonu gösteren levhayı izleyerek Arpacalı ve Acısu köylerinden ilerleyip yaylaya ulaşabilirsiniz.

Bir yorum yazın...