Rize Çay Turizm ve Yaz Sporları Festivali

Rize Çay Turizm ve Yaz Sporları Festivali Her yıl Temmuz yada Ağustos tarihleri arasında düzenlenir. Karadeniz halkının en büyük geçim kaynağı olan Çayın adını taşır. Müzik, sanat ve halk oyunlarının sergilendiği festival Rize ilinin merkezinde düzenlenir. Müzik konserleri ve panellerin yanı sıra rafting, yamaç paraşütü, dağ tırmanışları gibi pek çok etkinlik sunmaktadır.

Düzenleyen Kuruluş / Kişi: Rize Valiliği – Rize Belediye Başkanlığı – Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü
Yapılan Etkinlikler: Sergiler: Fotoğraf, resim, el sanatları Yarışmalar: Halk müziği, sanat müziği. Panel, sempozyum, müzik gösterileri, halk oyunları, tiyatro, defile, rafting, yamaç paraşütü, Kaçkar dağı tırmanışları ve çeşitli etkinlikler.30’uncu Çay Turizm ve Yaz Sporları Festivali 26-28 Temmuz 2019 Tarihlerinde düzenlendi.

Rize Çay Turizm ve Yaz Sporları Festivali çerçevesinde 2019 yılında Gökhan Tepe, Volkan Arslan, Murat Köse ve Popstar Adnan Çakır konserleri etkinlik içerisinde yer aldı.

Çeşitli spor etkinliklerini içerisinde barındıran Festival, 26 Temmuz 2019 Cuma günü saat 18.00’da 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanından başlayıp kortej yürüyüşüyle start aldı.

Kortej yürüyüşü ile Sahil dolgu alanında devam eden etkinlikte, 26 Temmuz akşamı Saat 20.00 da 10. Uluslararası Tulum ve Müzik Festivali çerçevesinde farklı ülkelerden Rize’ye gelen konukların gösterileri yaptılar. Saat 22.00 itibariyle ise Volkan Arslan konseri vatandaşlarla buluştu.

28 Temmuz pazar günü ünlü şarkıcı Gökhan Tepe, Sahil Dolgu Alanında konser vererek Rize li vatandaşları coşturdu.

Bir yorum yazın...