Ayder Kar Festivali

Ayder Kar Festivali, Her yıl geleneksel olarak Ocak  ayı içerisinde gerçekleştirilir. Dilerseniz düzenlenecek yarışlara katılabilir, kar üstünde horon oynayabilir, yöresel sanatçıların yer alacağı konserlere eşlik edebilir yada şambreller ile kayabilirsiniz…

Ayder turizm merkeinde kaplıca imkanı bulunmaktadır. Dilerseniz tüm yorgunluğunuzu kaplıcada atabilirsiniz. Ayder turizm merkeinde konaklama ypabileceğiniz bir çok otel, pansiyn bulunmakta. Bu nedenle kar şenlikleri zamanı konaklama açısından bir sıkıntı yaşamazsınız ancak yazın Ayder’e talep çok olduğundan gitmeden önce rezervasyonunuzu yaptırmakta fayda var. 

 24-26 Ocak 2020 tarihleri arasında düzenlenecek şenlik programı ayrıntıları sizlerle paylaşıyor olacağız. 13.Ayder Kar festivali 5 sanatçı, 1 dj  katılımıyla gerçekleşecek.

Kışın yükseklerde hean kar yağabileceğinden, Jandarma ekipleri, yaylaya zincirsiz araç çıkmasına izin vermemektedir, özel aracı ile gelecekler hava şartları kötü ise  bu konuya dikkat etmelidirler.Düzenleyen kuruluşlar: Çamlıhemşin ilçesinin turizm merkezi Ayder Yaylası’nda, Çamlıhemşin Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneğince (ÇADOSK) düzenlenmektedir.

İle Uzaklığı:   84 km (Rize)
İlçeye Uzaklığı: 19 km (Çamlihemşin)
Rakım: 1350m

Konaklama,Telefon,Elektrik, su, WC. gibi altyapıya sahip yaylada bakkal,kasap,fırın,lokanta ve kır kahveleri vardır.

 

Ayde Yaylası ulaşım  :
Öncelikle Hava yolu ile uzak bir şehirden gelecekseniz Trabzon Hava Limanına erişmelisiniz. Ayder Yaylası’na  Karadeniz Sahil Yolu takip edilerek Rize  Ardeşen ilçesi  Fırtına Köprüsü mevkinden Çamlıhemşin Ayder Kaplıcaları yönüne dönülmelidir. Önce Ayder Yaylası’na 19 Km mesafedeki Çamlıhemşin ilçe merkezinden varılır. Buradan Ayder Yaylası’na ulaşabilirsiniz. Uçak ile gelecekler için Trabzon Havaalanından Havaş veya diğer servislerle  Pazar ilçe merkezine gelinmeli orada Çamlıhemşin-Ayder minibüs durağından hareket edilmelidir.

Ayder Kar Festivali
Ayder Yaylası Kardan Adam Şenliği
Ayder Yaylası Kardan Adam Şenliği
Ayder Yaylası Kardan Adam Şenliği

Ayder Kar Festivali” için bir yorum

Bir yorum yazın...