Ayder Yaylası Kardan Adam Şenliği

Ayder Yaylasında her yıl küçüklü büyüklü pek çok etkinlik düzenlenmektedir. Ocak  ayı içerisinde gerçekleştirilen Ayder Kardan Adam  şenliklerinin adı 2019 yılı için Ayder Kar Festivali olarak güncellendi.  Dilerseniz düzenlenecek yarışlara katılabilir, kar üstünde horon oynayabilir, yöresel sanatçıların yer alacağı konserlere eşlik edebilir yada şambreller ile kayabilirsiniz…

Dilerseniz tüm yorgunluğunuzu kaplıca da atabilirsiniz

 25,26-27 Ocak 2019 tarihleri arasında düzenlenecek şenlik programı ayrıntıları sizlerle paylaşıyor olacağız. 12.Ayder Kar festivali 5 sanatçı, 1 dj ( Koliva, Volkan Arslan, Turan Şahin, Erdem Akın, Salih Yılmaz, dj Savaş ) katılımıyla gerçekleşecek.

Jandarma ekipleri, yaylaya zincirsiz araç çıkmasına izin vermemektedir, özel aracı ile gelecekler bu konuya dikkat etmelidirler.

Düzenleyen kuruluşlar: Çamlıhemşin ilçesinin turizm merkezi Ayder Yaylası’nda, Çamlıhemşin Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneğince (ÇADOSK) düzenlenmektedir.

İle Uzaklığı:   84 km (Rize)
İlçeye Uzaklığı: 19 km (Çamlihemşin)
Rakım: 1350m

Konaklama,Telefon,Elektrik, su, WC. gibi altyapıya sahip yaylada bakkal,kasap,fırın,lokanta ve kır kahveleri vardır.

Ayde Yaylası ulaşım  :
Ayder Yaylası’na  Karadeniz Sahil Yolu takip edilerek Rize  Ardeşen ilçesi  Fırtına Köprüsü mevkinden Çamlıhemşin Ayder Kaplıcaları yönüne dönülmelidir. Önce Ayder Yaylası’na 19 Km mesafedeki Çamlıhemşin ilçe merkezinden varılır. Buradan Ayder Yaylası’na ulaşabilirsiniz. Uçak ile gelecekler için Trabzon Havaalanından Havaş veya diğer servislerle  Pazar ilçe merkezine gelinmeli orada Çamlıhemşin-Ayder minibüs durağından hareket edilmelidir.

Ayder Yaylası Kardan Adam Şenliği
Ayder Yaylası Kardan Adam Şenliği
Ayder Yaylası Kardan Adam Şenliği
Ayder Yaylası Kardan Adam Şenliği

Ayder Yaylası Kardan Adam Şenliği” için bir yorum

Bir yorum yazın...