Trabzon Kamp Alanları

Trabzon Kamp alanları gerek deniz kenarı gerekse yaylalar yada ilçe merkezlerine yakın yerlerde konumlanmıştır. Tesislerin olduğu yada bakir yaylaların olduğu noktalarda kamp imkanları mevcuttur.

Trabzon Kamp Alanları Dilektaşı
Dilektaşı Camping Adacık Mah. Pirinçlik Mevki 61800 Beşikdüzü/Trabzon/Turkiye Tel: +90 462 871 35 76

Dilektaşı Kamping; Bungalov evler ve Hazır kurulu Çadır mevcut. 10 adet bungalow ev, 300-350 kişilik aquapark, 250 kişilik restorant, 300 kişilik fast-food, 40 adet kamelya, tenis, basketbol, futbol, plaj futbolu, plaj voleybolu için 2 adet spor sahası, 100 araçlık otopark ve 200 metre uzunluğunda kumsalı bulunmaktadır. Tesis özel sektör tarafından işletilmektedir.

Restaurantda Lahmacun, kebap, pide,balık, yöresel yemekleri ile special yemekleri tadabilirsiniz. Hakiki maraş dondurma ve özel olarak Kahramanmaraş’tan getirilen tatlılar ile keyfinizi katlayın.


Limni Gölü

Trabzon Kamp yerleri Limni gölü
Limni Gölü

Gümüşhane’nin Torul ilçesi Zigana Köyü Saronay Yaylasındadır. Trabzon’a yakınlığı nedeni ile Trabzon Kamp Alanları içinde yer almaktadır. 2100 metre rakımda yer alan küçük göl,Trabzon-Gümüşhane il sınırında karayoluna yakın sayılabilecek bir mesafede.

 

Göl ve çevresi sahip oldugu doğal güzellikleri, zengin flora ve faunası ile adeta insanları büyülerken klima özelliği havası ile insanlara sağlıklı bir ortam sunar. Göl çevresinde Tuvaletler, kamelyalar, çocuk parkı gibi öncül tesisler, kamp alanları mevcuttur. Göl, Gümüşhane’ye 41, Trabzon’a 60 km mesafede olup, Zigana Tatil köyü ve kayak tesislerine 5 km mesafededir.

 

Limni Gölüne nasıl gidilir :  Trabzon istikametinden Gümüşhane  istikametine  gidişte Zigana tüneline girmeden Hemen soldaki yoldan Saparak Zigana Köyü ve Kayak Tesislerine varıyorsunuz. Buradan Kasapların arkasındaki yoldan 4 km ilerleyerek Göle varabilirsiniz. Gümüşhane İstikametinden Trabzona Gelirkende Tarihi eski ipekyolu üzerinden Göle ulaşılabilir.

trabzon kamp limni gölü


ACISU:

Limni Gölü girişinden 100 m yukarıdaki yoldan sola sapıp daha sonra hep sağ yaparak göle yaklaşık 1 Km mesafedeki Zigana Acısu’ ya erişebilirsiniz.


Trabzon Kamp Alanları , Uzungöl Kamp 


Adres: UDSAK kamp alanı Uzungöl /Çaykara /Trabzon

Uzungöl Doğa Sporları ve Adrenalin Klübü (UDSAK) kamp ve Karavan alanı olarak hizmet vermektedir.

GSM : +90 536 368 18 29

USDAK Derneği kamp hizmetlerinin yanı sıra yazın çeşitli etkinliklerde düzenlemekte. Yazın çok yoğun olan Uzungöl bölgesinden daha sakin bir yerde çadır kurmak isterseniz 15 km yukarıda yer alan Demirkapı köyü yada bu köyden 7 km daha yukarıdaki Krater gölleri bölgesinde çadır kurabilirsiniz. Demirkapı köyü ve göller bölgesindede restoran ve kafeler mevcut.

Uzungöl Ulaşım : Karadeniz sahil yolu üzerinden önce Trabzon’un Of ilçesine ulaşılır. Ardından Çaykara yolu takip edilerek Uzungöl’e gidilir. Trabzon-Uzungöl arası mesafe 95 km asfalt yol olup, özel araç ile yaklaşık 1.5 saat sürmektedir.


Livera Camping

Livera Camping:
Adres: Yazlık (Livera) Mahallesi Düzler Mezrası
Tel: 0539 464 65 87 – 0532 230 2599

Tarihi Anabasis Yolu Doğal Yürüyüş parkurunda trekking , foto safari, endemik geziler yapılabilir. Maçka İlçesinden 8 km uzaklıkta Livera(Yazlık) Köyü Mezra alanında doğu ladin orman ağaçlarının içerisinde konumlanmış bir tesistir.

Tek kişilik ve çift kişilik, bazalı veya yer yatak, tüm çadırlarda halı, komidin, ayakkabı dolabı, priz ve aydınlatma ile oda konforu sunulmaktadır. İçi ve dışı kamış kaplı geleneksel oba çadırlarda doğa ile iç içe konaklama fırsatı sunulmakta, ayrıca 24 saat sıcak su (duş) kullanımı mevcuttur.

Kamp alanında bay ve bayanlar için 3’er adet duş ve tuvalet mevcuttur. Kampta elektrik olmayıp elektrik ile yapılacak işler eko turizme bağlı kalarak güneş enerjisi sistemiyle kurulmuştur. Ayrıca kampda mutfak ve 30 kişilik yörük çadırı mevcuttur.

Anabasis Yolu Doğal Yürüyüş parkurunda trekking, yamaç paraşütü, foto safari, kuş gözlemciliği, olta balıkçılığı, kano – rafting ve survival (doğada hayatta kalma) gibi aktiviteler yapılabilmektedir.

Trabzon Kamp Alanları , Trabzon Kamp Yerleri Harita

Bir yorum yazın...