Sinop Kamp Yerleri

Sinop Kamp yerleri denince en başta Sinop Şehir Merkezinde Sinop iç limana bakan bahçeler mevkii olarak bilinen ormanlık alan akla gelir. 500 m uzunluğunda kumsal boyunca halk plajı, orman kampı ve dinlenme tesisleri mevcuttur.

Ayrıca Belediye kampı ve kampın içinde yer alan motel, restorant, kamp ve çadır yerleri bulunmaktadır. İnce sarı kumla kaplı sahil temiz bir denize sahiptir.


sinop kamp yerleri

Öztürkler Aile Kampı

Adres: Gelincik 57000 Merkez/Sinop
Telefon: 0 (368) 2616060

Açık Büfe kahvaltı, kafe, çadır alanı ve konaklama odaları ile hizmetinizde. Sahilde Su sporları yapma imkanları mevcut.


sinop kamp yerleri

Sinop Orman Kampı

Tlf : 0368 260 57 60

Şehrin kalbinde iç limanda yer alır. 9 çeşit ağac tipi barındıran kamp alanında Büfe, çadır, duş, piknik alanı, kumsal, otopark ile çok sayıda kabin bulunmaktadır. Kamp alanı, ilin, bütün yaz boyunca hem piknik yapılabilen, hem de denize girilen güzel plajlarındandır.


sinop kamp yerleri yuvam

Sinop Yuvam Kampı

Sinop kamp yerleri içinde Orman ve Denizle iç içe bir kamp merkezidir. İçerisindeki plaj ve tesisler belediyeye tarafından işletilmektedir. Güzel bir piknik alanına da sahip olan alanda çadır ve kamp yerleri mevcuttur. Ayrıca Akliman mevkiinde de kamp ve karavan turizmi yapılacak yerler mevcuttur.


sinop kamp yerleri karakum

Karakum

Sinop Yarımadası’nı çevreleyen yol üzerinde ve şehir merkezine sadece 2 km uzaklıktadır. Adını ince simsiyah kumundan alır, Karakum plajındaki bu kumun romatizma,siyatik gibi hastalıklara iyi geldiği söylenir. Kamu ve özel kişilere ait otel, tatil köyü, kafe, restaurant, bungalow tipi evler ile karavan ve çadır yerleri bulunmaktadır.


Sinop kamp yerleri Hamsilos koyu

Hamsilos Koyu

Denizin bir nehir gibi Yemyeşil ormanın içinde dolaştığı Hamsilos Koyu(Hamsaroz) ve civarı bir doğa harikasıdır. Sinop Il Merkezine 11 Km. uzaklıktadır. Akliman-Hamsilos (Hamsaroz) yöresi Kültür Bakanlığı tarafından Doğal Sit alanı ilan edilmiştir ve koruma altına alınmıştır. Hamsilos Koyu ( Hamsaroz), çiçek ve ağaçlarla bezenmiş olağanüstü güzellikte bir dinlenme yeridir. Özel işletme tarafından işletilen alanda kamp yerleri, hazır kiralık çadırlar, restorant mevcuttur. Ayrıca tekne kiralayıp gezme imkanınada sahipsiniz.

Sinop Kamp Alanları

Akliman

Akliman, Sinop’a yaklaşık 9 kilometre mesafede yer alan ve kilometrelerce uzanan kumsala sahip bir beldedir.
Milli parklarca düzenlenen orman ve denizle iç içe bir piknik alanına sahiptir.


Sinop Kamp Yerleri Harita

Kamp YerleriAdres TelefonAçıklama
Karakum Tatil KöyüKarakum Yolu 2 km Gelincik Mah. Kiremitçiler03242612693 Kamp-Karavan-Çadır
Sinop Orman KampıSinop03242605760
Martı CampingAkliman03242614790 Kamp-Karavan-Çadır-Plaj
Belediye Yuvam Tesisleri Gelincik Mahallesi Kiremitçiler Yolu 03242612532 Karavan-Çadır-Plaj
Hamsilos Tatil KöyüAkliman Abalı Köyü03242876063 Çadır- Plaj
Demirkollar KampingAkliman03242876070 Karavan-Çadır-Plaj
Gazi Çadır SahasıOrman Dinlenme tesisleri03242612377
Karavan-Çadır-Plaj
Güney Aile Çadır CampingKorucuk Köyü denizler mevki
Öztürkler CampingGelincik Mah. Kiremitçiler03242616060 Oda-Çadır-Plaj- Dalış-Tekne Turu

Bir yorum yazın...