Rize Kamp Alanları

Adres: Rize Kamp Ayder Yaylası/Çamlıhemşin/Rize

Ihlamurlaraltı Kamp Yeri
Rize kamp alanları içinde Yazın Turist ve ziyaretçi akınına uğranan Rize’nin Meşhur Ayder yaylasındaki     Kalegon mevkiinde  bulunur. Kamp alanında, yemek ve market ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız tesisler bulunmaktadır. Geniş bir alana sahip kampta dilerseniz hazır çadırlardan kiramama imkanınız bulunmaktadır. Mevcut Kamelyalarıda kiralamak ayrı bir alternatif olarak sunulmakta.

Ayrıca daha konforlu bir tatil geçirmek isteyenler için Apart ve Bungalov tesisleri mevcuttur. Tesis Ayder Kaplıcalarına 550 m mesafededir.

Telefon : 0 507 954 30 53

CANCİK OTEL BAHÇESİ

Cancik Otel ve Kamp alanı

Rize Çamlıhemşin’in Çat Köyü’nde pansiyon,  otel ve  kamp alanı olarak hizmet veriyor. Yaklaşık 50 çadırlık kapasitesi var.Ayrıca Pansiyon, Bungalov ve Serenderlerde konaklama imkanınız var.  Buradaki restoranı ve marketi kullanmak şartı ile kendi çadırınızda ücretsiz konaklama yapabilirsiniz.. Eğer çadırınız yoksa, kiralayabilirsiniz.  Nisan-Kasım  arası hizmet veriyor. Kampçılar için özel bir mutfağı yok ama otel mutfağını kullanma imkanı sağlıyor. Dere kenarındaki mekanda ister yürüyüş parkurunda vakit geçirebilir, isterseniz yaylalara çıkarak serin bir yaz günü yaşayabilirsiniz.  Rize / Tel: (464) 654 41 20

Rize Kamp yerleri , Bungalov, Konaklama

Cancik Pansiyon Kamp

Adres: Çatköy/Çamlıhemşin/Rize
Telefon: (0464) 654 41 20


rize kamp kavrun

Galer Düzü

Rize Ayder’de Yukarı Kavrun yaylası yolu üzerinde bulunan düzlükte yada Yukarı Kavrun yaylasında güvenli bir şekilde kamp yapabilirsiniz. Ayder Yaylasına arabayla 40 dk uzaklıkta bulunan düzlük Çaymakçur, Palakçur ve Kavran derelerinin birleştiği noktadadır. Kamp alanına Yakın olan Yukarı Kavrun yaylasında Kafeterya bulunmakta. Buradan yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı temin edebilir yada Mıhlama türü yöresel yemekler yaptırabilirsiniz. Sis ve Yağmur bastırabileceğinden hazırlıklı gitmenizde fayda var.


rize kamp göller

Kapılı Göller

3700 m yükseklikteki Verneçik Dağı, Kaçkar Dağı’ndan sonra Doğu Karadeniz Dağlarındaki üzerindeki en yüksek zirvedir.
Dağa çıkış için kullanılan kamp alanı, genellikle Kapılı Göller bölgesidir. Kapalı Göller, Verçenik Dağı’nın eteklerinde yer almaktadır.
Kapılı Göller bölgesinde üç büyük göl ve yemyeşil çayırlık doğal bir kamp alanı bulunmaktadır. Otomobilin son ulaştığı nokta olan Verçenik Yaylası’ndan 2-3 saatlik bir yürüyüşle Kapılı Göller’e ulaşmak mümkündür.
Kapılı Göller, Çamlıhemşin ilçe merkezine 51, Verçenik yaylasına ise 3 km mesafededir.


Ayder Yaylası Kamp

Kamp yapabileceğiniz mhteşem yerlerden biride Ayder yaylası. orman ve ayder çevresinde bir çok kamp mekanı bulunmaktadır. 2020 yıl içerisinde toplu dönüşüm devam etmekte olup, yaylanın son haliönümüzdeki bir iki yıl içerisinde şekillenecektir.


Pokut Yaylası
Pokut Yaylası

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine 21 Km, Rize Merkeze 80 Km uzaklıktadır.
Rakım :  2100

Pokut Yaylası, eşsiz güzelliğiyle doğa tutkunlarının uğrak mekanları arasında yer alıyor. Özgün mimariye sahip en eskisi 250 yıllık olan 50 civarında ahşap evin bulunduğu geniş çam ormanlarıyla çevrili Pokut Yaylası, trekking yapmayı sevenler ile fotoğraf çekmeyei sevenlerin vazgeçemedikleri yerler arasındadır.Bir yorum yazın...