Mersin Kamp Yerleri

Mersin kamp yerleri ; Akdenizin mavisinden Torosların yeşiline, Bizans, Roma ve Klikya mirası tarihi güzelliklerinin içinde bir çok noktada kamp yapabilirsiniz. Mersin kamp yerleri hakkında sizlere güzel ve yararlı bilgiler sunmaya çalışacağız.

mersin kamp yerleri

Kocahasanlı Halk Plajı Aile Kamp Alanı

Erdemli

Mersin BB tarafından Erdemliye kurulan plaj ve aile kamp alanı haziran ayı ile eylül ayı arasında hizmet vermektedir.

Denizi, kumu, güneşi ve doğal güzellikleriyle Kocahasanlı Halk Plajı Aile Kamp Alanı’nda bulunan çadır kamp alanı toplam 100 çadır ile hizmet vermekte. Çadırları günlük kiralanabilirken, kendi çadırları ile kamp yapmak isteyenlerde belirli bir ücret karşılığı kamp alanı kiralayabiliyorlar. İsteyen vatandaşlar günübirlik, haftalık veya aylık kira ödemesi yapabiliyor. Çadırların içerisinde aydınlatma ve yatak yer alırken, çadırları kiralayanlar kadın/erkek tuvaletleri, soyunma kabini ve duşlardan ücretsiz faydalanabiliyor. 5 veya 7’şer kişilik olan çadırların güvenliği de güvenlik görevlileri tarafından 7 gün 24 saat sağlanıyor.


mersin kamp yerleri

Erdemli Çamlığı (Talat Göktepe) Orman Parkı

Tel: 03245155204

Erdemli

Mersin-Antalya devlet karayolu üzerinde ve Erdemli’ye 2 Km. uzaklıkta, sahilde yer almaktadır. Çadır ve karavanlık kamp olanaklarına sahip tesiste danışma, büfe, duş, soyunma kabinleri, masa, ocak, çeşme, sıhhi tesis kompleksi, oyun sahaları bulunmaktadır.

Çamlığa tatil için gelenlerin çadırlarını getirmeleri durumunda elektrik ve diğer hizmetlerden faydalanabilmektedirler. Belediye tarafından kurulmuş hazır çadırlarda mevcut. Kamp alanında birçok hizmetin bir arada bulunuyor. Çamlıkta fiziki alanlar ile çocukların vakit geçirebilmesi için oyun parkları, denizden sonra duş ve otopark gibi uygulamalar vatandaşların hizmetine sunulmuş durumda.


mersin kamp yerleri boğsak koyu

Boğsak Koyu

Silifke

Mersin şehir merkezine 106 km Çadır ve karavan kampcıların uğrak yerlerinden biri de Boğsak Koyu. Silifke, Yeşilovacık’ta bulunan Boğsak Koyu, Mavi ve yeşilin birbirine karıştığı bir koy. Caretta caretta’ların üreme bölgesi. Deniz kenarında kamp kurmak isteyenlerin tercih ettiği Boğsak Koyu, Taşucu kamp alanlarının da başında geliyor. 11 dönüm arazi üzerine kurulu, denize sıfır konumundaki kamp alanında, kampa dair ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz.


Pullu Kamp alanı ve Mesire Yeri

Tel: 0324 827 11 51

Anamur

Anamur’a 7 km uzaklıkta, Anamur-Silifke devlet karayolu üzerindedir.
 Günübirlik kullanılabilen bir orman içi dinlenme yeri olan Pullu’da orman, kumsala dek inmektedir.
 Büfe, duş, soyunma kabinleri, masa-bank, ocak, içme suyu, tuvalet gibi hizmetler bulunmaktadır.
 İsterseniz kendi çadırınızla kamp atabilir, isterseniz de çadır kiralayabilirsiniz. Karavanlar içinde özel bir alanı bulunmaktadır.


Yeşilovacık Kamp alanı

Silifkeden 45 km uzaklıkta güzel bir beldedir. Denizi de doğası da güzeldir,hemen çıkışta çamlık diye bilinen kamp alanı bulnur,hem su hem wc mevcuttur çok temiz güzel bir yerdir. Kamp için idealdır. Ancak yazın h.sonları çok kalabalık olmakta. Sakin bir yer arıyorsanız önerilmez.


Akçakıl Kamping

Taşucu – Anmur Yolu Üzeri Silifke

Tlf: 0324 741 44 51 

Mersin şehir merkezine 103 km olan ve Ailece kamp yapacaklar için güvenli kamplardan biri. Karavan alanı mevcut. Bungalovlarda kalabilirsiniz. Daha çok karavan sahiplerinin tercih ettiği kampın plajı küçük çakıl taşlarından oluşyor. içerisinde küçük bir işletme ve restoran bulunmaktadır.


Mavikent Tisan Kamp Alanı

Boğsaktan sonra 12 ileride sola sapan ”tisan,antik kent” yoluna sapınca yol dağa doğru tırmanır ve tam tepede hayatızda görebilceğiniz en muhteşem görüntülerden biri karşılar sizi,masmavi bir deniz karşınızda dana adası ve yemyeşil bir örtü.yolun devamında yol ikiye ayrlır sola giden yol mavikent diye bilnen yere varır,burada hem su hem wc bulunur. Kamp için uygundur.


Narlıkuyu koyu kamp alanları

Narlıkuyu Koyu Silifke’ye 20 km. uzaklıktadır. Ücretli kamp alanlarının da bulunduğu bu koyda ücretsiz olarak kendi imkânlarınızla kamp yapabileceğiniz yerler de var. Kamp süresince 2 km. uzaklıktaki Cennet Cehennem Obrukları ve Astım Mağarası’nı keşfedebilirsiniz. Tatlı suyla tuzlu suyun buluştuğu Narlıkuyu Koyu’nda yaz aylarında serinleyebilirsiniz. Koydaki restoranlarda keyifle balığınızı yiyebilir, köy meydanında bulunan Poimenios Hamamı ve Üç Güzeller mozaiğini görebilirsiniz.


Bir yorum yazın...